%98 Hava %100 Isı Yalıtımı

Binalarda ısı yalıtımı denilince genelde binada yaşayanların soğuğa karşı korumaları anlaşılmaktadır. Oysa yazın sıcaktan binalarda yaşayanları korumanın enerji maliyeti soğuğa karşı korumaktan üç kat daha fazladır. ORPOP® (EPS) binaları dolayısıyla binalarda yaşayanları yazın sıcaktan, kışın soğuktan korumakta ve enerji tasarrufu sağlayarak konforlu yaşam sahaları oluşturmaktadır.

Detay

%98 Hava %100 Koruma

ORPOP® (EPS) diğer ambalaj malzemelerine göre çok üstün yalıtım ve darbe emme özelliğine sahiptir. Bu özelliği ORPOP’u gıda, sağlık, otomotiv, güvenlik, beyazeşya, küçük ev aletleri, mobilya gibi ürünlerin korunmasında ön plana çıkartmaktadır.

DETAY

%98 Hava %100 Mühendislik

ORPOP® %2 malzeme ile havayı tasarlayıp enerji tasarrufu sağlamak inşaat ve yalıtım maliyetlerini düşürmek, gürültü ve karbondioksit salınımını azaltmak, insanları, gıdaları ve eşyaları korumanın mühendislik sonucudur.

DETAY

%98 Hava %100 Çevre Koruma

Yaşam döngüsü analizi göstermiştir ki ORPOP’un çevre üzerindeki etkisi aynı amaçla kullanılan rakip malzemelere göre çok daha azdır.
ORPOP doğal kaynaların minimum kullanılmasına güzel bir örnektir. %100 geri dünüşümlüdür. Üretimi ve kullanımı esnasında sağlık ve çevre açısından risk yaratmaz. Ozon tabakasına zarar vermez, üretim esnasında CFC ve türevi gazlar kullanılmaz.

DETAY

%98 Hava %100 Geri Dönüşüm

ORPOP® birçok uygulamada yeniden kullanılabilir. Geri dönüşüm birden fazla kez yapılabilir. Geri dönüşüm için birden fazla yöntem kullanılmaktadır.

  1. Mekanik Geri Dönüşüm
  2. Enerji Geri Kazanımı
DETAY

35 Yıldır Havayı Şekillendiriyoruz...

 

eps

ORPOP® YAPI İÇİN

Eps (Genleştirilmiş Polistiren) Strafor  kapalı gözenekli,  %98 tanecikler içinde sıkıştırlmış kuru havadan oluşan yüksek basınca dayanıklı üstün darbe emici,hafif,nem almayan,çok iyi fiyat performans oranına sahip,insan sağlığı ve çevreye zararsız bir ısı yalıtım malzemesidir.  .

eps

ORPOP® AMBALAJ İÇİN

Eps (Genleştirilmiş Polistiren) strafor sağlığa zararlı olmayan gıda maddelerinden elektronik eşyanın ambalajına kadar her türlü ürünün emniyetli bir şekilde taşınmasını ve muhafazasını sağlayan bir ambalaj malzemesidir.

Yararlı Bilgiler

EPS’nin Teknik Özellikleri

EPS’nin Teknik Özellikleri

ISI İLETKENLİĞİ: EPS’nin ısı iletkenliği beyaz üründe yoğunluğa bağlı olarak 0,033 W/mk ile 0,040 W/mk arasında değişir. Yoğunluk arttıkça ısı iletkenliği azalır. Mantolamada kullanılan grafit veya karbonlu EPS’nin ısı iletkenliği 16 kg/m3 yoğunluk için... read more
EPS’nin Avantajları

EPS’nin Avantajları

Yüksek ısı yalıtımı sağlar Üretimi yüksek enerji kullanımı gerektirmediğinden ekonomiktir. Kapalı gözenekli tanecikler içinde %98 hareketsiz ve kuru havadır. Özellikleri yoğunluğa bağlı olarak istenilen yönde değiştirilebilir. Çok hafiftir. Gerek dolgu malzemesi... read more

%98 Havayı kullanıyoruz!

Akıllı bir şekilde kaynaklarımızı kullandığımızda Dünyanın daha iyi bir yer olacağına inanıyoruz.